Gå direkt till textinnehållet

Gudstjänst för barnen

Ta med barnen till kyrkan

Vid alla gudstjänster går det bra att ta med barn. Vid gudstjänster kl 11 har vi ”barnens minuter” i början av gudstjänsten, ett budskap som är speciellt riktat till de små, varefter de är välkomna en trappa ned för ”Söndagspuzzel” medan gudstjänsten pågår.

Ungefär en gång i månaden är det gudstjänster med barnmedverkan, också det kl 11.

Söndagspuzzel är för barn 4 år och uppåt. Du som förälder väljer om du vill lämna ditt barn där och själv vara med på gudstjänsten, eller om du vill delta tillsammans med ditt barn hela eller delar av tiden.

 

Vi och våra partners använder cookies för att förbättra och personalisera din upplevelse, visa annonser baserade på dina intressen och för att mäta och analysera data. Genom att använda vår webbplats och våra tjänster godkänner du att vi använder cookies som beskrivet i vår Privacy Policy.